Teadmiseks

Markide kogumine vs filateelia

Markide kogumine ei ole sama mis filateelia. Filatelist võib, kuid ei pea, koguma marke. Paljud margikogujad koguvad marke puhtast naudingust ja ei muretse pisidetailide pärast. Tihtipeale võib aga suure kogu loomisel vaja minna teadmisi filateeliast.
Filateelia on teadus, mis uurib markide ja postiteenuste ajalugu ning muid  sellega seotud teemasid. Filateelia hõlmab endas rohkem kui lihtsalt markide kogumine. Võid olla filatelist omamata ühtegi marki. Näiteks on margid, mida uuritakse, väga haruldased, või on nad olemas üksnes muuseumis.

Tunned huvi markide vastu? Kuidas alustada?

Parim viis alustamiseks on koguda mis iganes su pilku postkontoris või ümbrikul köidab. Planeerides oma kogu juhindu asjadest, mis sind huvitavad. Enamus kollektsionääre on spetsialiseerunud mingile konkreetsele riigile või ajavahemikule, sündmusele või teemale.

Mis mul selleks vaja on?

Markide kogumine on üks lihtsamaid hobisid, mida saab alustada ilma rohke ja kalli varustuseta.
Filatelisti varustuse hulka kuuluvad mõned põhilised töövahendid on:
-pintsetid
-suurendusklaas
-hammastuse mõõtja
-margialbum
Kõik need abivahendid on üsna mõistliku hinnaga ja enamusele meist taskukohased. Need abivahendeid on universaalsed – neid kasutavad kõik filatelistid algajast vana kalani. Samuti on enamik neist asjust suhteliselt pika elueaga ning ei vaja erilist hooldust.

Milliseid marke osta?

Kolm peamist reeglit oleksid:
-osta seda, mis sulle meeldib
-osta seda, mida sa saad endale lubada
-osta seda, mis on sinu arvates mõistliku hinnaga
.
Teisisõnu, naudi oma kogumist ja jää mõistlikkuse piiresse. Kogumine olgu nauditav ja taskukohane hobi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.